Mis on Drupal?

Drupal on tasuta, avatud lähtekoodiga veebiarendusplatvorm online sisu ja kasutajate kommuunide jaoks. Drupalit kasutavad ühed maailma suurimad veebisaidid ja seda saab kohandada peaaegu igasugusele visuaalsele disainile. Drupali peal jookseb üle miljoni veebisaidi, sealhulgas näiteks Stanford University, WhiteHouse.gov ja Examiner.com.

Drupal on avatud

Drupal loodi enam kui kümme aastat tagasi ja lasti välja avatud lähtekoodiga GNU Public License. See tähendab, et Drupal on täiesti tasuta alla laadida, kasutada ja muuta - puuduvad ostu-, litsentsi- või hooldustasud.

Drupal on veebiarendus

Drupali vaikimisi install on lihtne veebiplatvorm millel on kõrge turvalisuse tase. Paljud arendajad aga laiendavad drupali võimekust palju kaugemale kui "core" pakett seda vaikimisi pakub.

Drupal on sotsiaalne

Drupal on multi-user süsteem, kus külastajad saavad sisse logida kui registreeritud kasutajad või sirvida lehekülge anonüümselt. Sinul on kontroll nende ligipääsudele ja võimalus määrata ka neile "rollid" mitmete erinevate õigustega.

Drupal on sisu

Drupal nii hoiustab kui ka esindab sinu poolt loodud sisu. See sisu võib jõuda ka kaugemale kui sinu enda leht, andes sulle olemasolu Twitteris, Facebookis ja teistes keskkondades. Drupali sisseehitatud funktsionaalsus muudab sinu lehe otsingumootorite jaoks eelistatuks, tõstes sinu veebiturgu automaatselt.

Drupal on skaleeruv

Drupal on ennast tõestanud korduvalt enda valdkonnas olles kasutusel saitidel kus on üle miljoni lehe ja üle 20 000 päringu sekundis. Drupali vaikimisi paigaldus toimib 99 protsendil kasutusjuhtudest, kuid tasuta optimeerimise tööriistad ja suur hulk Drupal koolitatud administraatoritest tegeleb ülejäänud ühe protsendiga.

Drupal on turvaline

Drupal on kasutusel tuhandetel kõrgelt hinnatud veebilehtedel ning läbib rangeid turvalisuse testimisi nii Drupali kogukonnas kui ka turvaeksperdite poolt üle maailma. Drupali tuum on põhjalikult kontrollitud, et vältida üldlevinud haavatavusi nagu need on määratletud Open Web Application Security Project (OWASP) poolt.